Měsíc prosinec byl ve znamení Vánoc. Začátkem měsíce k nám přišel s nadílkou Mikuláš s čertem. Děti měly pro vzácnou návštěvu připravené básničky a písničky, Mikuláši se vystoupení líbilo a tak děti odměnil. Čert odešel s prázdnou, protože ve školce máme samé hodné děti. 
Děti pokračovaly s pravidelnou návštěvou tělocvičny a házenkářské haly, kde posilují svá tělíčka. Příprava na Vánoce proběhla ve všech třídách, rodiče měli možnost přijít si s dětmi vyrobit nějaké dekorace, věnce či ozdobit cukroví. Mohli si poslechnout či zapívat vánoční koledy a dotvořit tak příjemnou atmosféru. Děti navštívily knihovnu, kde se mohly seznámit se zvyky a tradicemi, které se dodržují různě ve světě v období Vánoc.
Navštívil nás kouzelník Aleš, který všem dětem vykouzlil úsměv na tváři svými triky, do kterých zapojil i děti. Vystoupení se nám moc líbilo a tak se těšíme na další . Další představení, které děti viděly, bylo divadélko s pohádkou Krtek a Vánoce. Byli jsme se podívat na vyzdobené náměstí, vánoční stromeček a betlém, který každoročně zdobí náměstí.
Vánoce se kvapem blížily a tak jsme si i my s dětmi udělali malé Vánoce. Povídali jsme si o domácích zvycích a tradicích, krájeli jsme jablíčka, ochutnávali cukroví, házeli botou a mnoho dalších. Na závěr si děti pod stromečkem rozbalily nové hračky, se kterými si budou moci hrát celý následující rok a snad i déle.
Všem příznivcům školky přejeme krásné a klidné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí do nového roku 2020.
Zaměstnanci MŠ Cihlička

Navštivte fotogalerii!

Prosinec u ...
Prosinec u nás Prosinec u nás
Prosinec u ...
Prosinec u nás Prosinec u nás


Základní škola a Mateřská škola Cihelní, Karviná, příspěvková organizace
epodatelna@cihelni.cz

ZŠ CihelníMŠ Nedbalova

Přehled akcí

Žádné události k zobrazení