Máme za sebou další měsíc, který jsme si užili ve velkém.
Děti shlédly dvě divadelní představení, ze kterých si odnesly poučení. Drak Karlík a bolavý zub – kde si děti připomněly, jak je důležité starat se o své zoubky a představení O červené řepě – kde se děti dozvěděly, jak je důležité si pomáhat a i ten nejmenší a nejslabší nám může v lecčem pomoci.
Děti se většinou věnovaly přechodu na jiné roční období a vše s tím spojené, změny v přírodě, péče o zvířátka, změny v počasí a v oblékání, ale také jak se musíme starat o své zdraví. Při této příležitosti předškoláci navštívili Nemocnici v Karviné Ráji – při příležitosti akce „Doktora se nebojíme“ – dozvěděli se od odborníků spoustu nového, vyzkoušeli si ošetřit své plyšáčky a odešli zpátky do školy plní dojmů a zážitků. Další akce týkající se 1. pomoci si pro děti připravil Červený kříž, kde se děti formou pohádky dozvěděly další informace týkajíce se zdraví, vyzkoušely si, jak se provádí umělé dýchání či masáž srdce, dobrovolníci si nechali ošetřit fingovaná zranění a nějaký materiál jsme si odnesli i do školky, kde se můžeme ošetřovat navzájem. Obě akce se dětem moc líbily, a proto v návštěvě Červeného kříže budeme pokračovat i nadále s mladšími dětmi.
Děti také celý měsíc sportovaly jak ve školce, tak také docházely na Házenkářskou halu na „Hrátky s míči“ vedené házenkáři.
Nejmenší děti navštívily Přírodovědnou stanici, kde měly možnost pomazlit se se zvířátky, nebo je nakrmit. Našli se i odvážlivci, kteří si nechali dát hada okolo krku. Děti jsou prostě úžasné.
Další novinkou pro spoustu dětí byla návštěva knihovny, děti ji navštěvovaly po třídách s různými tématy, zaměřujícími se na aktuální dění třídy.
V neposlední řadě nás navštívila paní fotografka a nafotila děti s Vánoční tématikou.

Už se těšíme na další měsíc na spoustu zábavy a nových informací.
S pozdravem Cihlička

Navštivte fotogalerii!

 

 


Základní škola a Mateřská škola Cihelní, Karviná, příspěvková organizace
epodatelna@cihelni.cz

ZŠ CihelníMŠ Nedbalova

Přehled akcí

Žádné události k zobrazení