V měsíci květnu proběhly třídní besídky zaměřené převážně na svátek Maminek. Děti byly moc šikovné, kromě nacvičeného pásma děti maminkám vytvořily nejrůznější dárečky.
S předškolními dětmi jsme vyjeli do školy v přírodě do Komorní Lhotky - penzionu Zátiší. Celý týden se nesl v indiánské tématice. Děti si užívaly pobyt v okolí Beskyd, navštívily koňskou stáj, kde se mohly projet na koních, solnou jeskyni, vyráběly indiánská trička, čelenky a mnohé další, všichni jsme se vrátili plni dojmů a zážitků.
Dne 14.5. proběhl Zápis dětí do MŠ pro školní rok 2019/2020. V tento den byla školka jen pro nové děti. Třídy Koťátka a Ježci navštívily Prckův Ráj, kdy si užily celé dopoledne, po té se vydaly za poznáním na Karvinskou tržnici, kde poznávaly různé druhy ovoce, zeleniny nebo květiny. Třída Veverek a Klokanů navštívila v Ostravě Dětský svět techniky. Děti si vyzkoušely různé profese jako jeřábníka, hudebníka, prodavače a spousty dalších. Všem se to moc líbilo.
Opět jsme navštívili s dětmi knihovnu, zahráli si na čarodějnice a čaroděje při příležitosti „pálení čarodějnic“, vyzkoušeli jsme pár pokusů, navštívilo nás divadlo s ekologickou tématikou, při vycházkách jsme si prohlédli krásy města Karviné, navštívili každoroční akci Prázdniny bez úrazu s ukázkou práce záchranných složek a předčasně oslavili Den Dětí.
A máme před sebou poslední měsíc školního roku 2018/2019.
V červnu nás toho, ale ještě spoustu čeká.. divadlo, muzikál, knihovna, návštěva Policistů, prohlídka Hasičské zbrojnice, přiletí se na nás podívat Dravci, výlety do okolí a v neposlední řadě zahradní slavnost s pasováním předškoláčků, která proběhne 21.6. od 15 hod. Už se moc těšíme!

G.Tyrlíková

Navštivte fotogalerii!

Fotografie ze školy v přírodě si můžete prohlédnout zde.

Květen u ná...
Květen u nás Květen u nás
Květen u ná...
Květen u nás Květen u nás

Základní škola a Mateřská škola Cihelní, Karviná, příspěvková organizace
epodatelna@cihelni.cz

ZŠ CihelníMŠ Nedbalova

Přehled akcí

Žádné události k zobrazení