V lednu se v naší školce udála spousta věcí. Měsíc začal příchodem dětí po prázdninách a Vánocích. Každé dítě s radostí vyprávělo, jaké dárečky našlo pod Vánočním stromečkem. Jelikož Ježíšek v prosinci přišel i do naší školky, děti celý leden zkouší a hrají si s novými hračkami v MŠ.
Ježíšek byl letos štědrý a tak naděloval i opravdu veliké dárky. Děti ze Soviček už sedí na nových židličkách, Veverky mají radost z nových stolečků a kompletní nové šatny (lino, šatní boxy, lavička). Ve vstupních prostorách byly nově nainstalovány bezpečnostní kamery a došlo také k výměně lina ve vstupních prostorách školy. Ježíšek nám nadělil i pomůcky na podporu kreativity, stability a koordinace ve formě nových koloběžek a velkých molitanových kostek.
Vánoční výzdoba už je schovaná ve skříni, a tak se děti honem vrhly na další téma plné kreativních činností, pohybu, her a zábavy. Na všech třídách se děti učily o zimních radovánkách ve sněhu i na ledě. Zdravý životní styl se zalíbil všem a tak už nemáme ve školce jediného lenocha. Zimní počasí a příroda dětem ukázaly všechny své krásy. Po celý leden jsme tak užívaly školní zahrady, kde paní zima kouzlila a celou ji přikryla pod sněhovou peřinu. Děti stavěly sněhuláky, jezdily na lopatách, házely koule na “terč” (strom) a učily se hrát koulovanou. Některé děti viděly sníh poprvé a tak jsme si ho letos pořádně užili. Dalším tématem byly zvířátka v zimě, kde jsme si povídali o tom, kdo spí, kdo chodí do krmelce nebo do krmítka a jak se vlastně staráme o zvířátka v zimě. Zdaleka ještě nejsme na konci zimy a tak nás čeká spousta zábavy. A na co se můžou děti těšit v únoru? No přece na Karneval!

G.Tyrlíková


Základní škola a Mateřská škola Cihelní, Karviná, příspěvková organizace
epodatelna@cihelni.cz

ZŠ CihelníMŠ Nedbalova

Přehled akcí

Žádné události k zobrazení