První měsíc v novém roce a půlka školního roku je za námi. Děti udělaly velké pokroky. Ty nejmenší, se osamostatnily a ti největší se chystají pomalu, ale jistě začínají chystat do školy.
Ve školce jsme se tematicky zaměřili na zimní sporty a bezpečnost v zimních měsících. Povídali jsme si o změnách v přírodě, jak se oblékáme, proč se oblékáme a co nám hrozí a jak se chráníme. I když máme sněhu málo, děti si aspoň ve školce vyzkoušely jaká je „papírová“ koulovačka, bruslení, bobování, sáňkování či lyžovaní. Při výtvarných činnostech tvořily sněhuláky z různých druhů materiálu, zkoumaly vlastnosti ledu a přivolávaly zimu písničkou.
Předškolní děti jezdily na lyžařský kurz do areálu Bukovec, kde se učily základům jízdy na lyžích. Na závěr týdne se rodičům předvedly se svými novými dovednostmi. Menší děti začaly jedenkrát týdně dojíždět do Dětmarovic do solné jeskyně. Klokánci a Ježečci si byli zacvičit na hale. Veverky cvičily v tělocvičně a Koťátka cvičí ve školce :).
Děti zhlédly ve školce divadelní představení Sněhulák a mrkvička v podání divadélka Šamšula. Poprvé jsme navštívili také divadelní představení v domě kultury – dětem se loutková hra Pinokio moc líbila. A těší se na další kulturní zážitky, které nás čekají :).

Navštivte fotogalerii!

G. Tyrlíková

Leden 2020
Leden 2020 Leden 2020
Leden 2020
Leden 2020 Leden 2020

Měsíc prosinec byl ve znamení Vánoc. Začátkem měsíce k nám přišel s nadílkou Mikuláš s čertem. Děti měly pro vzácnou návštěvu připravené básničky a písničky, Mikuláši se vystoupení líbilo a tak děti odměnil. Čert odešel s prázdnou, protože ve školce máme samé hodné děti. 
Děti pokračovaly s pravidelnou návštěvou tělocvičny a házenkářské haly, kde posilují svá tělíčka. Příprava na Vánoce proběhla ve všech třídách, rodiče měli možnost přijít si s dětmi vyrobit nějaké dekorace, věnce či ozdobit cukroví. Mohli si poslechnout či zapívat vánoční koledy a dotvořit tak příjemnou atmosféru. Děti navštívily knihovnu, kde se mohly seznámit se zvyky a tradicemi, které se dodržují různě ve světě v období Vánoc.
Navštívil nás kouzelník Aleš, který všem dětem vykouzlil úsměv na tváři svými triky, do kterých zapojil i děti. Vystoupení se nám moc líbilo a tak se těšíme na další . Další představení, které děti viděly, bylo divadélko s pohádkou Krtek a Vánoce. Byli jsme se podívat na vyzdobené náměstí, vánoční stromeček a betlém, který každoročně zdobí náměstí.
Vánoce se kvapem blížily a tak jsme si i my s dětmi udělali malé Vánoce. Povídali jsme si o domácích zvycích a tradicích, krájeli jsme jablíčka, ochutnávali cukroví, házeli botou a mnoho dalších. Na závěr si děti pod stromečkem rozbalily nové hračky, se kterými si budou moci hrát celý následující rok a snad i déle.
Všem příznivcům školky přejeme krásné a klidné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí do nového roku 2020.
Zaměstnanci MŠ Cihlička

Navštivte fotogalerii!

Prosinec u ...
Prosinec u nás Prosinec u nás
Prosinec u ...
Prosinec u nás Prosinec u nás

V měsíci listopadu jsme si ve školce užili Halloweenských hrátek, kde si děti s rodiči zasoutěžily, vyzkoušely si, co zvládnou a následně byly za snahu oceněny. Dále byla ukončena výstavka „Podzimních“ domácích prací, které nám celý měsíc zdobily vestibuly. Všem děkujeme za účast.
Pohybu se děti věnovaly každý den ve školce a navíc navštěvovaly halu házené a tělocvičnu ZŠ – Cihelní, kde rozvíjely své pohybové dovednosti, postřeh, obratnost, koordinaci a mnohé další.
Navštívili nás zaměstnanci Červeného kříže a ukázali nám první pomoc, kterou si děti mohly vyzkoušet, dále dětem vysvětlili jak postupovat při určitých zraněních a především jak jim předcházet. Všichni jsme po přednášce byli zase o něco chytřejší.
Během listopadu jsme si povídali o dracích, podzimu, o zvířátkách v lese, tvořili jsme, malovali, učili se a seznamovali se s novými věcmi. Naučili jsme se nové písničky či říkanky apod.
Zapojili jsme se do sběru plyšáků pro děti z Karvinské nemocnice, plyšáci v nemocnice poputují k dětem při různých vyšetřeních.
Děti navštívily kulturní dům a zhlédly „Pohádky z hor“, pásmo krátkých večerníčkových pohádek. Pro mnohé nejmenší děti to byla první zkušenost v kině, kterou si náramně užily.
Nakonec Vás zveme na „Výstavu dětských prací“ ve vestibulu Kulturního domu, výstava bude probíhat do konce prosince.
Bc. Gabriela Tyrlíková

Navštivte fotogalerii!

Listopad u ...
Listopad u nás Listopad u nás
Listopad u ...
Listopad u nás Listopad u nás

Máme za sebou další měsíc, který jsme si užili ve velkém.
Děti shlédly dvě divadelní představení, ze kterých si odnesly poučení. Drak Karlík a bolavý zub – kde si děti připomněly, jak je důležité starat se o své zoubky a představení O červené řepě – kde se děti dozvěděly, jak je důležité si pomáhat a i ten nejmenší a nejslabší nám může v lecčem pomoci.
Děti se většinou věnovaly přechodu na jiné roční období a vše s tím spojené, změny v přírodě, péče o zvířátka, změny v počasí a v oblékání, ale také jak se musíme starat o své zdraví. Při této příležitosti předškoláci navštívili Nemocnici v Karviné Ráji – při příležitosti akce „Doktora se nebojíme“ – dozvěděli se od odborníků spoustu nového, vyzkoušeli si ošetřit své plyšáčky a odešli zpátky do školy plní dojmů a zážitků. Další akce týkající se 1. pomoci si pro děti připravil Červený kříž, kde se děti formou pohádky dozvěděly další informace týkajíce se zdraví, vyzkoušely si, jak se provádí umělé dýchání či masáž srdce, dobrovolníci si nechali ošetřit fingovaná zranění a nějaký materiál jsme si odnesli i do školky, kde se můžeme ošetřovat navzájem. Obě akce se dětem moc líbily, a proto v návštěvě Červeného kříže budeme pokračovat i nadále s mladšími dětmi.
Děti také celý měsíc sportovaly jak ve školce, tak také docházely na Házenkářskou halu na „Hrátky s míči“ vedené házenkáři.
Nejmenší děti navštívily Přírodovědnou stanici, kde měly možnost pomazlit se se zvířátky, nebo je nakrmit. Našli se i odvážlivci, kteří si nechali dát hada okolo krku. Děti jsou prostě úžasné.
Další novinkou pro spoustu dětí byla návštěva knihovny, děti ji navštěvovaly po třídách s různými tématy, zaměřujícími se na aktuální dění třídy.
V neposlední řadě nás navštívila paní fotografka a nafotila děti s Vánoční tématikou.

Už se těšíme na další měsíc na spoustu zábavy a nových informací.
S pozdravem Cihlička

Navštivte fotogalerii!

 

 

Základní škola a Mateřská škola Cihelní, Karviná, příspěvková organizace
epodatelna@cihelni.cz

ZŠ CihelníMŠ Nedbalova

Přehled akcí

Žádné události k zobrazení