Zastupitelstvo města Karviné usnesením č. 165 ze dne 18. 6. 2015 zřídilo
s platností od 1. 1. 2016 příspěvkovou organizaci.

Sídlo školy: Základní škola a Mateřská škola Cihelní, Karviná, příspěvková organizace
Cihelní 1666, Karviná - Nové Město, 735 06
IČO: 480 04 529

Odloučené pracoviště: Dvořákova 1622, 735 06 Karviná
Číslo telefonu: +420 558 271 974
E-mailová adresa: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Webové stránky školy: dvorakova.cihelni.cz

Zřizovatel: Statutární město Karviná
Ředitel organizace: Mgr. Zdeněk Jelínek (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
Vedoucí učitelka: Bc. Gabriela Tyrlíková (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Naše mateřská škola je umístěna ve dvou podlažích čtyř podlažního obytného domu z 60. let, nacházejícího se v centru městského sídliště Karviná - Nové Město. Majitelem objektu je RESIDOMO, s.r.o.
Mateřská škola je čtyř třídní, s celkovou kapacitou 100 dětí. Dostatečně velké a prosvětlené prostory tříd umožňují vytvoření vhodných center pro hravé a pohybové aktivity dětí, individuální činnost i odpočinek. Dvě třídy v prvním poschodí mají ložničky a navštěvují děti převážně ve věku od 3 do 5ti let (KOŤÁTKA, JEŽCI), v přízemí jsou určeny dvě třídy dětem ve věku od 4,5 do 6ti let (VEVERKY, KLOKANI). Součástí tříd jsou herní prostory a hygienické zázemí se šatnami.
Za mateřskou školou se rozkládá prostorná školní zahrada, s členěným terénem. Pozemek, na němž se školní zahrada nachází, je od 1. 1. 2012 majetkem Statutárního města Karviné.
O děti pečuje celkem 13 zaměstnanců, 8 kvalifikovaných pedagogů, 2 zaměstnanci provozu a 3 zaměstnanci školní jídelny.

Pracujeme dle Školního vzdělávacího programu:

Klíček ke světu

Na vyžádání máte možnost nahlédnout do programu u ředitele školy, či u vedoucí učitelky.
Cíl našeho programu se zaměřuje na podporu zdraví, aby se děti již od mateřské školy naučily postojům, které spočívají v úctě ke zdraví a praktickým dovednostem chránícím zdraví.

Zdraví je prioritní hodnota, ničím nenahraditelná, kterou ovlivňujeme svým chováním. Zdraví není jen nepřítomnost nemoci. Je to subjektivní pocit životní pohody, souladu a harmonie, který si uvědomujeme podle míry své zralosti. Zdraví je hodnotou hodnot. Týká se člověka i prostředí.

Dětem předškolního věku je nejpřirozenější pohyb. Ovlivňuje psychickou pohodu, upevňuj zdraví, posiluje myšlenkové procesy, vzájemnou komunikaci a interpersonální vztahy. Radost z pohybu je ten nejlepší způsob, jak předcházet stresovým problémům a civilizačním chorobám. Právě proto je prioritou naší mateřské školy rozšířená výuka pohybových aktivit.

Další vzdělávací nabídka - výtvarná, hudebně pohybová, ekologická, dramatická, dále angličtina a logopedická péče. Další programy jsou zaměřeny na přípravu předškoláků, k vyrovnávání nerovnoměrného vývoje dětí a pro děti s odkladem povinné školní docházky, „Metoda dobrého startu“ a „Předškoláček“.

Základní škola a Mateřská škola Cihelní, Karviná, příspěvková organizace
epodatelna@cihelni.cz

ZŠ CihelníMŠ Nedbalova

Přehled akcí

Žádné události k zobrazení