V listopadu jsme si s dětmi povídali o proměnách počasí, o svatém Martinovi, o tom, jak se zvířátka chystají na zimu a jak se i my můžeme aktivně zapojit do péče o ně. V další části měsíce jsme si povídali o lidském těle - o jeho částech a některých orgánech, děti se učily rozlišovat zdravé a nezdravé potraviny. V posledním týdnu jsme shrnuli všechny poznatky o podzimní přírodě a začali jsme se chystat na příchod Mikuláše. Učily jsme se nové básničky a písničky, také jsme začali trénovat na Vánoční tvoření s besídkou. Začali jsme si povídat o nadcházejícím adventním období, o blížících se Vánocích, na které už se děti velmi těší.

Klokani pravidelně navštěvovali tělocvičnu ZŠ, třikrát navštívili knihovnu, kde se seznamovali s knihou na téma Čáry máry a s Čerty nejsou žerty. Užili si zážitkové odpoledne na Dýňo hraní, zakončeno průvodem s ohňostrojem. Navštívila nás divadla, shlédli v kině pohádku Pat a Mat a konec měsíce si zpestřily v Prckově ráji.

Navštivte fotogalerie:

 V LISTOPADU U NÁS

DÝŃOHRANÍ

PRCKŮV RÁJ

G. Tyrlíková

Listopad
Listopad Listopad
Listopad
Listopad Listopad

V říjnu nám počasí velmi přálo a tak jsme si do sytosti užívali podzimního tvoření, hráli jsme si s listy a podzimními plody. Třídili jsme podle kritérií, tedy podle tvarů, barev, množství, skupiny. Porovnávali velikosti a množství. Vyzkoušeli jsme si různé výtvarné techniky, navlékali jsme nejenom korále a listy, ale vytvářeli jsme ovocné ražniči, na kterém si děti pochutnaly. Zacvičili si s větrem, zdolávali jsme různé překážky a procvičovali obratnost venku, ve školce, v tělocvičně či v házenkářské hale. Nejstarší děti navštívily knihovnu, kino a do školky za všemi přišlo divadlo.

Navštivte fotogalerii!

G. Tyrlíková

Říjen u nás...
Říjen u nás :) Říjen u nás :)
Říjen u nás...
Říjen u nás :) Říjen u nás :)

 

Celý měsíc se nesl v podobě babího léta, počasí nám umožnilo dlouhé procházky do okolí MŠ i dál. Děti se naučily spoustu nových věcí, hrály si, zpívaly, tvořily, tancovaly, cvičily a získaly spoustu nových informací. Zajímá Vás jakých? Zeptejte se svých dětí :)

Navštivte fotogalerii!

Září u Klok...
Září u Klokanů Září u Klokanů
Září u Klok...
Září u Klokanů Září u Klokanů

G.Tyrlíková

S klokánky máme další týden za sebou, naučily se spoustu nových věcích, vznikla nová přátelství a nové zážitky. Pobyt ve školce jsme obohatily o nevšední piknik v parku, při kterém si stihly zahrát míčové hry, nakrmit zvířátka a vydovádět se na průlezkách. Na závěr si děti snědly dobroty, které si sebou přinesly.

Navštivte fotogalerii!

Další týden...
Další týden u Klokánků Další týden u Klokánků
Další týden...
Další týden u Klokánků Další týden u Klokánků

A Maruška slavila u veverek! :)

Podívejte se!

Oslava 2
Oslava 2 Oslava 2
Oslava 2
Oslava 2 Oslava 2

Základní škola a Mateřská škola Cihelní, Karviná, příspěvková organizace
epodatelna@cihelni.cz

ZŠ CihelníMŠ Nedbalova

Přehled akcí

Žádné události k zobrazení