Naplno jsme si užili jeden z dvanácti měsíčků-Leden. U nás ve školce paní zima kouzlí a učí nás o sobě něco, co už možná někteří víme, ale také spousty nových věcí. Tvoříme, dovádíme, zpíváme si, slavíme narozeniny našich zimních dětí, zkoumáme vše, co nám paní zima nabízí. Dozvěděli jsme se, jaké sporty můžeme v zimě dělat a také, jak na sebe při těch sportech dávat pozor. Navštívilo nás divadlo, cvičili jsme v tělocvičně i na hale. Mnoho z nás v posledních dnech zastihly různé zimní nemoci, ale i přesto jsme si leden užívali.

Navštivte fotogalerii!

Leden 2019
Leden 2019 Leden 2019
Leden 2019
Leden 2019 Leden 2019

Měsíc prosinec utekl jako voda a děti prožily ve školce příjemný předvánoční čas. Při příchodu Mikuláše s čertem se trošku po bály, ale čert věděl, že jsou děti hodné a jen převlečené za čertíky, tak si nikoho neodnesl. Děti čertovi zazpívaly, zatancovaly a vysloužily si balíček s dobrůtkami. Předškolní děti započaly plavecký výcvik, který si moc oblíbily, přece jenom autobusem a ještě k tomu na bazén se nejezdí každý den J. Dále se zúčastnily dalšího společného cvičení na házenkářské hale. Z důvodu většího počtu akcí jsme byli nuceni zrušit pravidelnou tělovýchovu, ale v nejbližší době děti zase začnou pravidelně docházet do tělocvičny. Na školce proběhla u starších dětí logo depistáž, v případě potřeby rodiče následně dostaly pokyny, jak dál postupovat. Vánočně nás naladilo divadlo Veverka Terka a Myška Klárka, které nás navštívilo s představením o Vánočním kapříkovi. Na třídách proběhlo Vánoční tvoření s rodiči, kde si děti zazpívaly nebo zahrály pohádku a dál už se věnovaly vánočnímu tvoření s rodiči. Děkujeme rodičům, kteří přinesli cukroví, děti si moc pochutnaly. V posledním týdnu už nás čekalo pravidelné posezení u stromečku, kdy si děti připomenou Vánoční tradice, zazpívají koledy a těší se z nových hraček pod stromečkem, které jim do školky nadělil Ježíšek. Celý měsíc byl propojen zimní a vánoční tématikou. Na konci měsíce jsme si všichni popřáli Veselé Vánoce a do nového roku hlavně Zdraví :)

G. Tyrlíková

Navštivte fotogalerii!

Prosinec
Prosinec Prosinec
Prosinec
Prosinec Prosinec

V říjnu nám počasí velmi přálo a tak jsme si do sytosti užívali podzimního tvoření, hráli jsme si s listy a podzimními plody. Třídili jsme podle kritérií, tedy podle tvarů, barev, množství, skupiny. Porovnávali velikosti a množství. Vyzkoušeli jsme si různé výtvarné techniky, navlékali jsme nejenom korále a listy, ale vytvářeli jsme ovocné ražniči, na kterém si děti pochutnaly. Zacvičili si s větrem, zdolávali jsme různé překážky a procvičovali obratnost venku, ve školce, v tělocvičně či v házenkářské hale. Nejstarší děti navštívily knihovnu, kino a do školky za všemi přišlo divadlo.

Navštivte fotogalerii!

G. Tyrlíková

Říjen u nás...
Říjen u nás :) Říjen u nás :)
Říjen u nás...
Říjen u nás :) Říjen u nás :)

 

V listopadu jsme si s dětmi povídali o proměnách počasí, o svatém Martinovi, o tom, jak se zvířátka chystají na zimu a jak se i my můžeme aktivně zapojit do péče o ně. V další části měsíce jsme si povídali o lidském těle - o jeho částech a některých orgánech, děti se učily rozlišovat zdravé a nezdravé potraviny. V posledním týdnu jsme shrnuli všechny poznatky o podzimní přírodě a začali jsme se chystat na příchod Mikuláše. Učily jsme se nové básničky a písničky, také jsme začali trénovat na Vánoční tvoření s besídkou. Začali jsme si povídat o nadcházejícím adventním období, o blížících se Vánocích, na které už se děti velmi těší.

Klokani pravidelně navštěvovali tělocvičnu ZŠ, třikrát navštívili knihovnu, kde se seznamovali s knihou na téma Čáry máry a s Čerty nejsou žerty. Užili si zážitkové odpoledne na Dýňo hraní, zakončeno průvodem s ohňostrojem. Navštívila nás divadla, shlédli v kině pohádku Pat a Mat a konec měsíce si zpestřily v Prckově ráji.

Navštivte fotogalerie:

 V LISTOPADU U NÁS

DÝŃOHRANÍ

PRCKŮV RÁJ

G. Tyrlíková

Listopad
Listopad Listopad
Listopad
Listopad Listopad

Základní škola a Mateřská škola Cihelní, Karviná, příspěvková organizace
epodatelna@cihelni.cz

ZŠ CihelníMŠ Nedbalova

Přehled akcí

Žádné události k zobrazení